Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Bielsko-Biała

Gościnne progi Samarytanina

20.01.2010, nieprzypisany

Jak co roku filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej w Bielsku-Białej zorganizowała noworoczne spotkanie dla dzieci w ramach programu „Samaritan’s Purse”. Odbyło się ono 17 stycznia 2010 r. w Domu Opieki „Samarytanin”.

„Samaritan’s Purse” to międzynarodowa akcja prowadzona z myślą o dzieciach pokrzywdzonych przez los oraz z rodzin ubogich. W okresie świąteczno-noworocznym wielu ich rówieśników otrzymuje liczne prezenty, podczas gdy oni dostają je bardzo skromne albo nie otrzymują wcale. Aby choć trochę osłodzić los tych dzieci wymyślono program „Samaritan’s Purse” („Gwiazdkowa Niespodzianka”), dzięki któremu także do nich mogą trafić noworoczne podarunki.

Impreza rozpoczęła się o godz. 12., kiedy to jej uczestników (osiemdziesięcioro dzieci wskazanych przez bielski MOPS wraz z rodzicami i opiekunami) przywitał dyrektor Domu Opieki „Samarytanin” w Bielsku-Białej, Zygmunt Jaksz oraz kierownik bielskiej filii ChSCh Wojciech Pęgiel. Po przywitaniu na małych uczestników imprezy czekały liczne atrakcje: było przeciąganie liny, zabawa z klaunem, wspólne śpiewanie piosenek. Spotkanie uświetniła także swoim występem młodzież z bielskiego zboru Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego, która zaprezentowała ciekawy program muzyczny.

Po części artystycznej wszystkich uczestników zaproszono na poczęstunek, po którym nastąpił punkt kulminacyjny uroczystości – rozdanie noworocznych paczek - Trudno opisać radość i entuzjazm, jaki towarzyszył dzieciom podczas rozdawania prezentów – mówi Wojciech Pęgiel z ChSCh - widać było po ich minach i zachowaniu, jak bardzo są spragnione podobnych imprez.

W paczkach dostarczonych przez międzynarodową organizację „Samaritan’s Purse” znalazły się zabawki, słodycze, przybory szkolne oraz odzież i środki higieniczne. Oprócz tego każdy z uczestników otrzymał specjalne podarunki w postaci książek i prospektów. Dzieci młodsze otrzymały Biblie z obrazkami, starsze – Nowy Testament, zaś rodzice m.in. ulotki z informacją o działalności Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej.

Podobne spotkanie odbyło się 24 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury w Jeleśni (zorganizowane zostało przy współudziale wolontariuszy z Żywca). W jego wyniku obdarowanych zostało kolejnych 90 milusińskich.

Każdy może wesprzeć akcję „Samaritan’s Purse” przygotowując paczkę, która następnie zostanie ofiarowana jednemu potrzebującemu dziecku. Wolontariusze ChSCh w Bielsku-Białej cieszą się, że i tym razem mogli zobaczyć tyle uśmiechów na twarzach najmłodszych.

Jeśli chcesz wesprzeć te oraz wiele innych działań filii ChSCh w Bielsku-Białej, możesz zasilić jej konto:

Chrześcijańska Służba Charytatywna

Filia w Bielsku-Białej

ul. Kochanowskiego 2

43-300 Bielsko Biała

Nr konta: 13 1240 1994 1111 0010 3054 5648

Pamiętaj także o możliwości przekazania na rzecz ChSCh 1% podatku.

Serwis Informacyjny ChSCh (aw)

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

2 579 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Bielsko-Biała
ul. Kochanowskiego 2
43-300 Bielsko-Biała

Nr konta bankowego:
78 2030 0045 1110 0000 0278 5220

Kierownik: Wojciech Pęgiel
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 508 208 945

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij