Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Bielsko-Biała

Dzień pełen wrażeń w Bielsku-Białej

27.01.2011, Noworoczny Upominek

– Tego rodzaju spotkania są rzadkością. Niewielu organizuje za darmo podobne imprezy dla dzieci – mówili rodzice podczas spotkania z cyklu Noworoczny Upominek, zorganizowanego  przez bielskich wolontariuszy Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh). Uroczystość miała miejsce 23 stycznia w Domu Opieki „Samarytanin”.

Zebranych – 82 dzieci wytypowanych przez MOPS oraz ich opiekunów – przywitał Zygmunt Jaksz, dyrektor ośrodka. Odwołując się do przykazania „Czcij ojca i matkę”, opowiedział o pracy domu opieki. Nawiązał również do działań prowadzonych przez ChSCh.

Po części oficjalnej przyszedł czas na zabawę.

– Zgromadzonych rozweselał zatrudniony klaun – relacjonuje Wojciech Pęgiel, kierownik filii w Bielsku-Białej. – Proponował on zabawę zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Zaś po jego występie przyszedł czas na najbardziej oczekiwany moment spotkania – rozdanie prezentów.

Paczki pochodziły od organizacji Samaritan’s Purse. Były w nich: zabawki, słodycze, artykuły szkolne i higieny osobistej oraz inne drobne prezenty. Dzieci otrzymały także książeczki Dobry pasterz.

Całe spotkanie, podczas którego można było skorzystać również z poczęstunku, upłynęło w bardzo miłej atmosferze.

Wolontariusze z Bielska-Białej cieszą się, że kolejne 82 maluchów mogło za ich sprawą wkroczyć w Nowy Rok z szerokim uśmiechem.       
  
Czytaj więcej o projekcie Noworoczny Upominek.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

ChSCh jest organizacją pożytku publicznego. Możesz przekazać jej 1% podatku (KRS: 0000220518). Pobierz bezpłatny program do wypełniania PIT-ów: www.program-pit.net

(aw)

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

2 579 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Bielsko-Biała
ul. Kochanowskiego 2
43-300 Bielsko-Biała

Nr konta bankowego:
78 2030 0045 1110 0000 0278 5220

Kierownik: Wojciech Pęgiel
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 508 208 945

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij