Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Dzień pełen wrażeń w Bielsku-Białej

– Tego rodzaju spotkania są rzadkością. Niewielu organizuje za darmo podobne imprezy dla dzieci – mówili rodzice podczas spotkania z cyklu Noworoczny Upominek, zorganizowanego  przez bielskich wolontariuszy Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh). Uroczystość miała miejsce 23 stycznia w Domu Opieki „Samarytanin”.

Zebranych – 82 dzieci wytypowanych przez MOPS oraz ich opiekunów – przywitał Zygmunt Jaksz, dyrektor ośrodka. Odwołując się do przykazania „Czcij ojca i matkę”, opowiedział o pracy domu opieki. Nawiązał również do działań prowadzonych przez ChSCh.

Po części oficjalnej przyszedł czas na zabawę.

– Zgromadzonych rozweselał zatrudniony klaun – relacjonuje Wojciech Pęgiel, kierownik filii w Bielsku-Białej. – Proponował on zabawę zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Zaś po jego występie przyszedł czas na najbardziej oczekiwany moment spotkania – rozdanie prezentów.

Paczki pochodziły od organizacji Samaritan’s Purse. Były w nich: zabawki, słodycze, artykuły szkolne i higieny osobistej oraz inne drobne prezenty. Dzieci otrzymały także książeczki Dobry pasterz.

Całe spotkanie, podczas którego można było skorzystać również z poczęstunku, upłynęło w bardzo miłej atmosferze.

Wolontariusze z Bielska-Białej cieszą się, że kolejne 82 maluchów mogło za ich sprawą wkroczyć w Nowy Rok z szerokim uśmiechem.       
  
Czytaj więcej o projekcie Noworoczny Upominek.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

ChSCh jest organizacją pożytku publicznego. Możesz przekazać jej 1% podatku (KRS: 0000220518). Pobierz bezpłatny program do wypełniania PIT-ów: www.program-pit.net

(aw)

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij