Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Bielsko-Biała: pół miesiąca bezinteresownej pracy dla innych

W minionym roku każdy z wolontariuszy zaangażowanych w wydawanie żywności przez filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Bielsku-Białej przepracował w ten sposób przeciętnie 16 dni roboczych. Dzięki tej pracy do osób potrzebujących trafiło łącznie 98 ton artykułów spożywczych o łącznej wartości 250 tys. zł.

– W ramach unijnego programu PEAD udzielaliśmy systematycznej pomocy 1 200 osobom, wydając żywność raz w miesiącu przez dwa dni – mówi Wojciech Pęgiel, kierownik filii ChSCh w Bielsku-Białej. – Pomoc realizowaliśmy dzięki dotacji z Urzędu Miasta, wsparciu Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Bielsku-Białej oraz we współpracy z MOPS-em w Bielsku-Białej i Śląskim Bankiem Żywności.

Beneficjentów obsługiwało 16 wolontariuszy. Niektórzy z potrzebujących odbierali żywność ze łzami w oczach.

– W 2012 roku chcielibyśmy objąć pomocą jeszcze więcej, bo 1 500 osób – zapowiada Wojciech Pęgiel. – Na razie ciągle, dzięki rezerwom z banku żywności, wydajemy żywność z ubiegłorocznej puli, ale już niebawem będziemy realizować pomoc w tym zakresie przewidzianą na 2012 rok.

Czytaj więcej o pomocy żywnościowej.

(aw)

Foto: archiwum ChSCh

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij