Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Bielsko-Biała

Bielsko-Biała: Jak zwykle niosą pomoc

17.05.2011, Pomoc żywnościowa

Bielscy przedstawiciele Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) już szósty rok prowadzą pomoc żywnościową. W tym roku wsparcia udzielają w ten sposób 1 200 osobom. Zapytany o to, jak przebiegło ostatnie wydawanie artykułów spożywczych, Wojciech Pęgiel, kierownik lokalnej filii ChSCh odpowiada: „Zwyczajnie”. I tak właśnie wygląda praca wolontariuszy. Spokojnie, bez rozgłosu.

Ośmioro wolontariuszy w każdy ostatni wtorek i środę miesiąca obsługuje osoby wyznaczone przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bielsku-Białej.

– Ilość wydawanej żywności zależy od liczebności rodziny – wyjaśnia Wojciech Pęgiel. – Średnio na osobę jednorazowo przypada 10 kg. W tym roku wydajemy 11 produktów, m.in. kaszę gryczaną, mannę, kaszę z gulaszem, muesli czy zupę pomidorową. Obejmujemy pomocą 470 rodzin.

Artykuły spożywcze pochodzą z magazynu Banku Żywności w Rudzie Śląskiej.

– Żywności jest sporo. Aby ją przewieźć, wynajmujemy ciężarówkę – relacjonuje pan Wojciech. – Koszty związane z prowadzeniem punktu wydawania żywności, m.in. za transport i magazynowanie, pokrywane są dzięki dotacji przyznanej nam przez urząd miasta.

Podczas samego wydawania artykułów spożywczych wolontariusze skupieni są na tym, by każdemu przekazać odpowiednią ilość jedzenia – przydział każdego produktu trzeba pomnożyć przez liczbę członków w rodzinie. Mimo że nie ma zbyt wiele czasu na rozmowę, niektórzy beneficjenci szczególnie zapadają w pamięć. Od razu przypomina się ich sytuacja życiowa, trudności, przez które przechodzą… Innych pamięta się słabiej. Ale z pewnością dla wszystkich praca wolontariuszy ChSCh jest dużym wsparciem.

Jeśli chcesz pomóc, możesz wpłacić dar na konto.

Czytaj więcej o pomocy żywnościowej.

ChSCh jest organizacją pożytku publicznego. Możesz jej przekazać 1% podatku (KRS 0000220518).

(aw)

Foto: archiwum ChSCh

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

2 579 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Bielsko-Biała
ul. Kochanowskiego 2
43-300 Bielsko-Biała

Nr konta bankowego:
78 2030 0045 1110 0000 0278 5220

Kierownik: Wojciech Pęgiel
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 508 208 945

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij